CZYTELNICTWO GMINNE

Dotacja podmiotowa dla Bibliotek Publicznych w 2023 r.:

+8,65%

aktywnych użytkowników w 2023 r.

odwiedzin w bibliotece w 2023 r.

wypożyczeń ogółem w 2023 r.

wolumenów księgozbioru tradycyjnego w 2023 r.

zakupionych wolumenów tradycyjnych w 2023 r.

wolumenów zbioru specjalnego (audiobooki, filmy) w 2023 r.

najważniejsze Wydarzenia biblioteki w 2023 r.

Zdjęcie przedstawia loga firm.

działania cykliczne

Zdjęcie przedstawia dzieci w bibliotece.
Zdjęcie przedstawia dzieci na zajęciach w bibliotece.
DNI Konstancina

Biblioteka jak co roku aktywnie uczestniczyła w Dniach Konstancina. Pracownicy Biblioteki wraz z Muzeum 2 Korpusu Polskiego z Józefowa, wystawili swoje stanowisko.

Pracownicy muzeum, wzięli również udział w paradzie w strojach z epoki. Muzeum zaproszone zostało przez Bibliotekę, aby uatrakcyjnić mieszkańcom obchodzenie święta Gminy.

Dla Czytelników przygotowany został słodki poczęstunek, konkursy wraz z nagrodami, kolorowanki dla dzieci, ozdabianie zakładek, odbyło się także mnóstwo ciekawych rozmów o książkach.

Zdjęcie przedstawia książkę.

narodowe czytanie

W 2023 r. pracownicy Biblioteki włączyli się do ogólnopolskiej akcji "Narodowego Czytania 2023" - utwór Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem” czytał pracownik biblioteki wraz z zaproszonym gościem - p. Ewą Złotowską (polską aktorką teatralną, filmową i dubbingową oraz reżyserką dubbingu).

Wydarzenie odbyło się w formie online i zostało umieszczone na profilu Biblioteki na platformie YouTube. Obejrzało je ponad 150 osób.

Dyskusyjny klub książki.

dyskusyjny klub książki

W Bibliotece przez cały 2023 r. w filii w Skolimowie odbywały się cykliczne spotkania w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki gdzie w dobrej atmosferze rozmawiano o książkach. W 2023 r. odbyło się 12 spotkań.

spotkanie autorskie z Remigiuszem Grzelą.

spotkanie autorskie z Remigiuszem Grzelą

9 maja 2023 r. w filii w Skolimowie (ul. Moniuszki 22B) odbyło się spotkanie autorskie z Remigiuszem Grzelą.

Remigiusz Grzela jest prozaikiem, poetą, dramaturgiem, kierownikiem literackim warszawskiego Teatru Żydowskiego im. Estery Rachel i Idy Kamińskich oraz Festiwalu Warszawa Singera. To autor wielu książek, w tym: ,,Trzy życia Ireny Gelblum''.

Grafika ,,Lato z planszówkami''
Grafika ,,Bookcrossing - uwolnij książkę''
Grafika ,,Spotkanie poetyczno-muzyczne''
Zdjęcie przedstawia książki.
Zdjęcie przedstawia tablicę z okazji Dnia Kobiet.
Dzieci czytające książki w bibliotece.
Dzieci na zajęciach w bibliotece.